Light Move Festival

Projekcje i illuminacje

W trakcie trwania weekendu festiwalowego, w niecodzienny sposób rozświetlimy strategiczne punkty centrum Łodzi, aby ukazać ją – również dosłownie – w jak najlepszym świetle.

Plac Wolności - serce Nowego Miasta, okolone wieńcem dostojnych instytucji - w całości stanie się płaszczyzną dla rzutowanych nań projektów Dominika Lejmana, stworzonych specjalnie dla Light Move Festival. Plac malowany obrazami świetlnymi ucieszy oko nawet wytrawnego odbiorcy sztuki.

Z kolei Pasaż Rubinsteina ożyje wieczorami dzięki multimedialnym projekcjom z elementami dynamicznego, architektonicznego mappingu. Warto obejrzeć także iluminacje architektoniczne dawnego Domu Bankowego Maksymiliana Goldfedera, by ujrzeć nowe oblicze zabytkowej tkanki miejskiej. Całość uzupełni artystyczna aranżacja świetlna przestrzeni Pasażu. Wychodzący z Pasażu i kierujący swe kroki w stronę Zielonej/Narutowicza, a także Ci, którzy udadzą się w górę ulicy Piotrkowskiej, będą mieli szanse podziwiać wyjątkowe iluminacje wybranych kamienic - na co dzień niedocenianych w szarej codzienności.

Prawdziwą ucztą wizualną będą prezentowane w Pasażu Schillera multimedialne projekcje artystyczne oraz mapping dynamiczny 3D, w którym obrazy oscylować będą wokół istoty miasta, czyli harmonijnego dysonansu między Łodzią industrialną, awangardową oraz filmową.

Dla tych, którzy zdecydują się skręcić w bok i udać się na ulicę Sienkiewicza 65, w Nasiadowni Starej Szwalni czekają nie lada gratki: na dwóch poziomach podziwiać będzie można unikalne wystawy świetlne. W gościnnych murach Szwalni miejsce znajdzie nie tylko instalacja Mirosława Filonika, ale i – prezentowana publiczności łodzkiej po raz pierwszy - gościnna wystawa Muzeum Neonów z Warszawy.

logotypylogotypy Urząd Miasta Łodzi