Light Move Festival

Program festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła
„LIGHT MOVE FESTIVAL”

28.10.2011 - PIĄTEK

17.30
parada uliczna TEATRU KLINIKA LALEK
rozpoczęcie pochodu: Plac Wolności
zakończenie: Pasaż Schillera

PASAŻ SCHILLERA:

18.30
uroczyste otwarcie I Edycji Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła Light Move Festival
19.00
multimedialne projekcje artystyczne oraz mapping dynamiczny 3D – Łódź
industrialna, awangardowa i filmowa (projekcja cykliczna co 45 minut)
- aranżacja świetlna Pasażu Schillera
20.00
występ jazzowy grupy RAMM połączony z animacją świetlną oraz baletem

PASAŻ RUBINSTEINA:

18.45
multimedialne projekcje wraz z elementami dynamicznego,
architektonicznego mappingu 3D (projekcja cykliczna co 15 minut)
- iluminacja architektoniczna dawnego Domu Bankowego Maksymiliana Goldfedera
- artystyczna aranżacja świetlna przestrzeni Pasażu

PLAC WOLNOŚCI:

18.30 – 23.00
projekcja artystyczna – Dominik Lejman

ULICA PIOTRKOWSKA - odcinek między Pasażami Rubinsteina i Schillera:

18.30 - 23.00
- projekcje i iluminacje świetlne wybranych kamienic
- instalacje świetlne wzdłuż ulicy Piotrkowskiej
- instalacje artystyczne w przestrzeni ulicy Piotrkowskiej

PIOTRKOWSKA 56

18.00 - 23.00
instalacja light-boxy Bartka Jarmolińskiego „Antyatlas”

PIOTRKOWSKA 58

18.00 - 23.00
instalacja świetlna „LIFE”, Anna Bąk i Adam Szwarc

PIOTRKOWSKA 96

18.00 - 23.00
Gobo - Paweł Hajncel

NASIADOWNIA STARA SZWALNIA:

18.30
otwarcie wystawy prac Mirosława Filonika oraz gościnnej ekspozycji z Muzeum Neonów z Warszawy
21.00
koncerty zespołów NONSTATE i LODY
afterparty: DJ ROLLO i DJ MALIK

ZACHODNIA 72

18.00 – 23.00
instalacja świetlna „Blue and red”, Emilia Kuryłowicz

20.10.2011 - 30.10.2011, godz. 11.00-20.00

Targowa 35 - Centrum Festiwalowe

wystawa towarzysząca Łódź Design Festival
Karolina Hałatek - „Enter me. Spiritual design”

29.10.2011 - SOBOTA

NASIADOWNIA STARA SZWALNIA:

12.00
Sympozjum „ŚWIATŁO W SZTUKACH WIZUALNYCH”:
- prof. dr hab. Ryszard W. Kluszczyński – „Estetyka światła: od kinetycznego obiektu do interaktywnej instalacji.”
- dr Maciej Ożóg – „(Roz)świetlając, (prze)świetlając miejsce. Interaktywne instalacje i działania w przestrzeni publicznej.”
- prof. dr hab. Józef Robakowski – „UWAGA: ŚWIATŁO!”
- dr Dominik Lejman – „Powierzchowność.”
- Mirosław Filonik – „Projektowanie światłem.”
Projekcja filmu „Olafur Elisson - Notion Motion” (reż. Jan Schmidt-Garre)
21.00
koncert: Yeshe z Jackiem Bieleńskim, Tymon Tymański
wizualizacje: JasnaChmura

ŁDK, GALERIA IMAGINARIUM:

16.00
wernisaż wystawy Bartka Smoczyńskiego “Kienos” (gr. „pustka”)

PLAC WOLNOŚCI:

17.00 – 23.00
projekcja artystyczna – Dominik Lejman

ULICA PIOTRKOWSKA - odcinek między Pasażami Rubinsteina i Schillera:

18.30 - 23.00
- projekcje i iluminacje świetlne wybranych kamienic
- instalacje świetlne wzdłuż ulicy Piotrkowskiej
- instalacje artystyczne w przestrzeni ulicy Piotrkowskiej

PASAŻ RUBINSTEINA:

18.00 – 23.00
- multimedialne projekcje wraz z elementami dynamicznego, architektonicznego mappingu 3D (projekcja cykliczna co 15 minut)
- iluminacja architektoniczna dawnego Domu Bankowego Maksymiliana Goldfedera
- artystyczna aranżacja świetlna przestrzeni Pasażu

PIOTRKOWSKA 56

18.00 – 23.00
instalacja light-boxy Bartka Jarmolińskiego „Antyatlas”

PIOTRKOWSKA 58

18.00 – 23.00
instalacja świetlna „LIFE”, Anna Bąk i Adam Szwarc

PIOTRKOWSKA 96

18.00 - 23.00
Gobo - Paweł Hajncel

ZACHODNIA 72

18.00 – 23.00
instalacja świetlna „Blue and red”, Emilia Kuryłowicz

PASAŻ SCHILLERA:

18.00 - 23.00
- multimedialne projekcje artystyczne oraz mapping dynamiczny 3D – Łódź industrialna, awangardowa i filmowa (projekcja cykliczna co 45 minut)
- aranżacja świetlna Pasażu Schillera
20.30
spektakl uliczny „Poemat o słońcu i księżycu” – TEATR KLINIKA LALEK
22.30
happening Michała Kruta „Rzeka światła”
23.00
zamknięcie I Edycji Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła „LIGHT MOVE FESTIVAL”
pobierz program w wersji PDF
pobierz mapę festiwalu wersji PDF
logotypylogotypy Urząd Miasta Łodzi