Light Move Festival

Karolina Hałatek

Karolina Hałatek – (ur. 1985) artystka, art director, enviroment designer.

Twórczość Karoliny Hałatek opiera się na badaniu relacji pomiędzy sferą wizualną a metafizyczną. Tworzyła instalacje typu site-specific oraz prace video w Londynie i Belfaście. Pracowała jako scenograf przy produkcjach, które miały premiery m. in. na festiwalach w Cannes i Camerimage.

Założyła niezależną galerię sztuki współczesnej Tulkunst, w ramach której realizowała performances, happeningi, eksperymentalne projekty fotograficzne, etc.

Instalacja site-specific Over C zaprezentowana na Fringe Festival w 2006 r. została wyróżniona przez Three Weeks Magazine maksymalną notą 5/5.

Jest absolwentką University of the Arts London, gdzie realizowała projekty związane ze współczesnymi adaptacjami Shakespeare’a, baletem, jak również zajmowała się aranżacją koncertów rockowych.

Od 2007 r. aktywnie uczestniczyła w Rose Cottage Sessions – londyńskiej grupie skupiającej się między innymi na sztuce dźwięku.

Po powrocie do Polski ukończyła studia na Wydziale Sztuki Mediów na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w ramach których uzyskała stypendium na Universität der Kunste Berlin.

logotypylogotypy Urząd Miasta Łodzi